فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اردوهای جهادی

۱- شما با عمل خودتان مردم را به ایمان ، به اسلام ، به دین دعوت می کنید. شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خود حضور یک جوان مومن و متدین و متشرع در یک مجموعه ی روستایی، دربین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه قرآن است . آنها را به دین ، به انقلاب، به معنویت سوق می دهد.

۲- از این مهم تر، خدمتس است که شما جوانان به خودتان می کنید; استعدادهای درونی خودتان را فعال می کنید; به بالقوه های که در وجود شما هست، فعلیت می بخشید; تجربه پیدا می کنید; با زندگی مردم آشنا می شوید ; این  حصارهای طبقاتی شکسته می شود; واقعیت های زندگی را    لمس می کنید; در خودتان شعف و بهجت خدمت رسانی را احساس می کنید و این احساس را در وجود خودتان زنده میکنید . کسی که لذت خدمت و کار را بچشد، از کار خسته نمی شود.

۳- فایده ی سوم این است که شما سفیران کار و تلاش خواهید شد. وقتی شما در یک محیطی حاضر می شوید; در کویر، در کوهستان، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار میشوید، جوانی که در آنجاست، از شما الهام میگیرید و شما می شوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدات.

 

من گزارش های متعددی داشته ام از جوان هایی که در تابستان، تعطیلات دانشگاهی یا دبیرستانی خود را در نقاط دور دست گذرانده اند و برای روستایی ها مسجد، درمانگاه، راه، حسینیه، جاده و پل ساخته اند. عکس های این فعالیت ها را برای من آورده اند و من آنها را دیده ام. پیغمبر طبق روایتی فرمودند :

« انما سیاحه امتی الجهاد فی سبیل الله »

« جوانهای ما سیاحتشان را هم از این راه تامین میکنند; سیاحتشان هم در ضمن کار برای مردم است; این ارزش دارد و جوانی خود را قدر بدانید»

6 نظر

  1. سلام.من همیشه مطالبتون رو دنبال میکنم.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

  2. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو
    بهترین سایت ها هستید.

  3. سایتتون عالیه به سایت ما هم سر بزنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *